Hledáte nejpřívětivější úřad v kraji? Pak zajeďte do Prostějova

PROSTĚJOV –  Ministerstvo vnitra ocenilo vítěze šestého ročníku soutěže Přívětivý úřad. Je nám velkou ctí čtenářům sdělit, že Prostějovu opět náleží prvenství.

Soutěž je postavena na komplexním přístupu úřadů v oblasti kvality při poskytování služeb klientům. Přes sedmdesát kritérií hodnotí přístupnost a otevřenost úřadu, komunikaci s klienty, digitalizaci služeb, zapojování veřejnosti do věcí veřejných, kroky ke zvýšení udržitelnosti a v neposlední řadě také opatření přijatá během pandemie covidu-19.

neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Oceněná města tedy mohou být považována za nejpřívětivější právě pro svůj ucelený přístup při přemýšlení o zvyšování kvality služeb, od délky úředních hodin přes vývoj mobilních aplikací a přívětivost a rychlost komunikace až po participační plánování nebo aktivity v boji proti šíření nákazy covidu-19.

„Jsem rád, že prostějovský magistrát dlouhodobě boduje v tomto hodnocení. Věřím, že většina občanů a klientů je se službami magistrátu skutečně spokojena,“ říká 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Ocenění převzal v Olomouci tajemník prostějovského magistrátu Libor Vojtek. „První místo v Olomouckém kraji v soutěži Přívětivý úřad mne nesmírně těší. Chtěl bych především poděkovat zaměstnancům magistrátu, protože toto ocenění patří zejména jim,“ uvedl Libor Vojtek.