Na dopravním hřišti v Litovli vzniknou vnitřní prostory pro uživatele

foto město Litovel

LITOVEL – Na dopravním hřišti v Litovli se tento týden pilně pracuje. Montéři sestavují z přivezených kontejnerů moderní zázemí, které bude sloužit uživatelům. Vznikne tak například učebna, ale i sociální zařízení.

Včera přivezla dodavatelská firma na dopravní hřiště v Litovli pět kontejnerů, ze kterých montéři sestaví moderní zázemí, a to včetně sociálního. „O dopravní výuku je na hřišti v Litovli v posledních letech velký zájem ze strany mateřských a základních škol z Litovle i okolí. Vybudováním moderního zázemí bude možné provádět výuku žáků bez ohledu na počasí a zároveň tím může být i prodloužena doba provozu na dopravním hřišti tak, abychom mohli vyhovět všem zájemcům o výuku,“ píše se na webových stránkách města. Nová budova zde vytvoří zázemí, které může být využíváno také v případě akcí pro veřejnost. Neméně důležité může být využití učebny při pořádání příměstských táborů s dopravní tematikou, což bude znamenat rozšíření možností dopravní výchovy mezi mládeží.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Kontejnery přivezly tři kamiony a k vykládce byl nutný velký jeřáb. Složení se tak neobešlo bez asistence strážníků Městské policie Litovel, kteří museli regulovat dopravu na ulici Čihadlo

Celkové rozpočtové náklady na nákup kontejnerů jsou 1 500 000 korun, získaná dotace z Olomouckého kraje je ve výši 854 000 korun. Další náklady spojené s připojením na sítě budou řešeny v rozpočtu na rok 2022. Kanalizační přípojka byla vybudována při rekonstrukci komunikace, zbývá tedy přípojka vody a elektro.