Monoklonální protilátky proti covidu vám aplikují v šumperské nemocnici, předepsat vám je ale musí praktik

ŠUMPERK – Včasné podání monoklonálních protilátek při covidu-19 se u rizikových pacientů ukazuje jako vysoce účinná léčba a mohou zabránit 70 až 80 procentům hospitalizací. Indikovaným pacientům se aplikuje jako jednorázová ambulantní infuze. Tuto látku vám aplikují v šumperské nemocnici, je ale nutné, aby vám ji předepsal praktický lékař nebo jiný ambulantní specialista.

Pokud máte tu smůlu a nakazili jste covidem, nezoufejte, k dispozici je vysoce účinná léčba. Monoklonální protilátky brání dalšímu šíření viru v těle. Léčbu indikuje praktický lékař, popřípadě jiný ambulantní specialista, pokud pacient splňuje příslušná indikační kritéria. Musí být zahájena včas, do 10 dnů od prvních příznaků. Jedná se o ambulantní jednorázové podání intravenózní infúze. Rezervaci provádí praktický lékař (popřípadě jiný ambulantní specialista), který léčbu u pacienta předepisuje podle indikačních kritérií. „Žádáme pacienty, aby sami do Nemocnice Šumperk netelefonovali,“ píše se na webu nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Kde a jak probíhá aplikace monoklonálních protilátek v Nemocnici Šumperk?

Látku vám aplikuji ambulantně formou infuze, podání monoklonálních protilátek probíhá v předem sjednaném termínu na oddělení pro pacienty s covid-19 v budově F šumperské nemocnice. Je třeba se dostavit 5-10 minut předem, ne dříve. Pacient vyčká před pavilonem F (vestibul kožního oddělení) na příchod sestry. Infuze probíhá na lůžku po dobu jedné hodiny. Následně pacient zůstává ještě jednu hodinu sledován zdravotnickým personálem. Vezměte si sebou kartičku pojištěnce, občanku, žádanku od praktického lékaře a nasazený respirátor. Vzhledem k tomu, že při onemocnění covid–19 je nařízený izolační režim, necestujte do nemocnice veřejnou dopravou.