Konopí posílal poštou až za hranice státu

Ilustrační foto

PŘEROVSKO – Neuvěřitelné se stalo skutečností! Pracovníci protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel odhalili pachatele, který distribuoval drogy poštou. Vydělal si tak 1,5 milionu korun. Jeho činnost monitorovali několik měsíců.

Z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy je podezřelá minimálně jedna osoba z Přerovska.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Pod krycím názvem „PPL“ provedli celníci dvě domovní prohlídky a zajistili jednu „outdoor“ pěstírnu konopí, 14 kusů mimořádně vzrostlých rostlin konopí, celkem 22 kg sušeného konopí, technologické vybavení pěstírny a další důkazní materiály. Obchodováním na černém trhu si mohl podezřelý přijít až na půldruhého milionu korun,“ sdělila Martina Kaňková z Generálního ředitelství cel.

Celníci zdokumentovali, že osoba na Přerovsku pěstovala, distribuovala a prodávala sušené konopí i za hranice naší země, mimo jiné na Slovensko, a to zejména prostřednictvím poštovních zásilek. Mnohé rostliny dosahovaly výšky a objemu menšího stromku.

Osoba je v současné době stíhána na svobodě. Za spáchání tohoto trestného činu hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 10 let.