Ve Šternberku proběhnou oblíbené Dny rodu Sternbergů, nenechte si ujít slavnostní koncert

ŠTERNBERK – Již 20 let mají své místo v kalendáři akcí ve Šternberku veřejností oblíbené Dny rodu Sternbergů. Právě v listopadu byly tenkrát urny s ostatky příslušníků slavného rodu uloženy ve farním kostele za účasti vzácného hosta Zdeňka Sternberga. Letošní slavnostní koncert při této příležitosti přinese slavné Requiem od W.A.Mozarta a bude věnován právě vzpomínce na zemřelého Zdeňka hraběte ze Šternberka.

Letošní program Dnů rodu Sternbergů začne v neděli 14. listopadu, kdy proběhne v 18 hodin v chrámu Zvěstování Panny Marie ve Šternberku slavnostní koncert, zazní Requiem od W. A. Mozarta, pro velký smíšený pěvecký sbor, orchestr a sóla.Tento koncert bude věnován vzpomínce na zemřelého Zdeňka hraběte ze Šternberka, který opustil tento svět 19. ledna tohoto roku a také všem obětem pandemie covid-19 a obětem ničivých záplav a tornáda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V úterý 16. listopadu v 17 hodin pak bude sloužena zádušní bohoslužba za zemřelé příslušníky rodu Sternbergů, následovat bude ve farních sálech beseda s pozvanými hosty. 17. listopadu v 10 hodin ve farním kostele bude sloužena slavnostní bohoslužba k výročí benedikace kostela a zároveň k oslavě státního svátku – Dne boje za svobodu a demokracii. Vstup do kostela a farních sálů bude  možný jen průchodem z Farní ulice z důvodu opravy jižní věže. Akce proběhnou v souladu s platnými epidemiologickými nařízeními.