Hynek Čermák jako psychopat, kterého nikdo nechápe

Hynek Čermák se jako vrah Ivan Roubal objeví na televizních obrazovkách již na konci listopadu. V kriminální minisérii Případ Roubal mu budou sekundovat také Dagmar Havlová Veškrnová jako státní zástupkyně, Kamila Trnková jako advokátní koncipientka nebo David Švehlík jako policejní vyšetřovatel.

Případ Roubal je inspirován skutečnými událostmi a činy jednoho z největších sériových vrahů české, respektive československé historie Ivana Roubala. Jeho představitel Hynek Čermák přibližuje, jak se na roli připravoval: „Studoval jsem Roubalův případ, mluvil jsem s policisty, kteří jej vyšetřovali. Také jsem sledoval nejrůznější filmy, abych se inspiroval, jak zahraniční i čeští herečtí kolegové ztvárňují psychopata. A z toho pak jako herec něco skládám. Nejde o dokument, ale o uměleckou tvorbu, takže Roubala hraju tak, jak si ho představuju já.”

Ve středu příběhu stojí Ivan Roubal, nicméně minisérie sleduje především proces skládání důkazů proti němu, vyšetřování jeho zločinů, jeho obžaloby a obhajoby.  „Víc než o Roubalovi, kterého vlastně nikdy nikdo nepochopil, protože on sám do sebe nenechal nikoho nahlédnout, je náš příběh o policistech, kteří se lopotně snažili, aby zlu bylo dokázáno, že je skutečně zlé, a o jejich protihráčích, kteří se snažili dělat co nejlépe svou práci – obhajovali zlo, protože v demokracii má každý právo na obhajobu, i masový vrah. Jenže aby dosáhli vlastního úspěchu, šli doslova přes mrtvoly.

Je to typický devadesátkový příběh, ale má přesah i do dnešní doby. Každý den se setkáváme s tím, že se evidentní zlo arogantně obhajuje, až to skoro začínáme považovat za normální a přestáváme vnímat, jak nebezpečné to je,” přibližuje Případ Roubal jeho režisérka Tereza Kopáčová. První minisérie natočená pod značkou Voyo Originál se nyní představuje v teaserech zaměřených na jednotlivé hlavní postavy.

Zdroj TV Nova