Pokus o vraždu v Šumperku. Žena zaútočila nožem na přítele

Ilustrační foto

ŠUMPERK – Policie informovala o pokusu o vraždu, který se stal v sobotu večer v Šumperku. Společná pitka 42leté ženy a jejího stejně starého přítele přerostla v agresivní útok, při kterém muž utrpěl zranění ohrožující jeho život.

V sobotu 13. listopadu večer popíjela 42letá žena alkohol spolu se stejně starým přítelem ve svém bytě v paneláku v Šumperku. „Společná zábava ale vzápětí přerostla v agresi. Podle dosavadního šetření žena měla nožem zaútočit na přítele, kterému způsobila bodnořezná poranění,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Muž si po útoku přivolal pomoc a s život ohrožujícím zraněním skončil v péči lékařů nemocnice v Šumperku. Jakmile se šumperští policisté a kriminalisté o případu dozvěděli, okamžitě vyrazili událost prověřit. Když zjistili potřebné informace, na místě zadrželi ženu a přivolali krajské kolegy, kteří si případ převzali. Ti po příjezdu podrobně ohledali místo činu a zajistili stopy. Motiv činu vyšetřují. Žena nejprve popírala, že by na přítele zaútočila, ale nakonec se k činu doznala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby, který soud akceptoval a poslal ji za mříže. Žena nebyla v minulosti trestně stíhaná,“ upřesnil Hejtman. Obviněné ženě hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu deset až osmnáct let za mřížemi.