Zástupci Olomouckého kraje uctili Den boje za svobodu a demokracii

OLOMOUC – Zástupci měst si na mnoha místech Olomouckého kraje připomněli státní svátek Den boje za svobodu a demokracii a tím také nedávnou historii, kdy jsme znovu získali demokracii. Stejně tak učinili v Olomouci zástupci kraje.

Položením věnce uctil ve středu 17. listopadu hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, společně s prvním náměstkem Ivem Slavotínkem, Den boje za svobodu a demokracii. Pietní akt se konal u památníku před budovou Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. „Datum 17. listopadu má v našich dějinách významné místo hned dvakrát. Je to rok 1939 a smutné události v tehdejším protektorátu Čechy a Morava, kdy se zavíraly české vysoké školy, a zatýkali studenti. V roce 1989 byla atmosféra optimističtější, tehdy jsme se radovali se znovunabyté demokracie. Naše svoboda tak vždy samozřejmostí nebyla a je potřeba si to připomínat,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Vzpomínky se společně s vedením Olomouckého kraje zúčastnili také zástupci statutárního města Olomouc, Univerzity Palackého v Olomouci, Sokola a spolku Svazu bojovníků za svobodu.