Auto narazilo na dálnici do havarovaného bavoráku. Neviděli jste nehodu?

Foto vše Policie ČR

HRANICE – Dopravní policisté se snaží objasnit nehodu, která se stala včera večer na dálnici D1 u Hranic. Se žádostí o pomoc se obracejí na veřejnost a hledají případné svědky nehody. Při nehodě se lehce zranili dva lidé.

Včera před půl devátou večer způsobil dosud nezjištěný řidič s BMW 530 XD dopravní nehodu na 310. kilometru dálnice D1 (u Hranic) ve směru jízdy od Ostravy na Olomouc. „Podle prvotního šetření řidič dostal smyk, narazil do středových ocelových svodidel a zůstal kolmě stát v levém jízdním pruhu. Po pár minutách do havarovaného vozidla narazilo vozidlo VW Sharan, v němž byly lehce zraněny dvě osoby (řidič a spolujezdkyně),“ popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Policisté poblíž havarovaných aut našli nezraněného 38letého muže, který jim tvrdil, že cestoval v BMW, které patří jeho manželce, jako spolujezdec, vůz neřídil a řidiče blíže nezná. „Policisté u něj provedli test na alkohol s negativním výsledkem. Testu na přítomnost jiných návykových látek se odmítl podrobit,“ upřesnil Hejtman. Při nehodách došlo ke škodě na BMW v odhadované výši 140 000 korun, na svodidlech 60 000 korun a na VW Sharan 500 000 korun.

V této souvislosti se policie obrací na případné svědky, kteří viděli nehodu BMW či mají informace k jeho řidiči, aby se přihlásili na linku 158.