Vánoční strom už stojí na náměstí ve Šternberku. Program Vánoc bude znám brzy

ŠTERNBERK – Od dnešního dopoledne už zdobí vánoční strom Hlavní náměstí ve Šternberku. Smrk je místní, do krásy vyrostl na zahradě rodiny Cvekových na Dukelské ulici. O vánočním programu bude rozhodnuto v nejbližších dnech.

Krásný vzrostlý smrk necestoval na Hlavní náměstí ve Šternberku zdaleka. Vyrostl na zahradě rodiny Cvekových na Dukelské ulici ve stejném městě. Pan Josef Cvek smrk osobně vysadil před 40 lety společně s tehdy desetiletým synem. Strom zkrášloval celá léta předzahrádku u domu, hodně však vyrostl a jeho další existence v těsné blízkosti domu již nebyla bezpečná. Cvekovi se proto rozhodli strom věnovat městu, aby jej využilo jako strom vánoční.

 Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Smrk bude připomínat nedávno zesnulého pana Josefa  Cveka, město takto plní jeho přání, aby strom z jeho  zahrady zdobil  po dobu adventu šternberské náměstí.

Vánoční strom bude slavnostně ozdoben v příštím týdnu. „O podobě a programu letošního vánočního programu na Hlavním náměstí bude rozhodnuto v nejbližších dnech,“ uvedla mluvčí města Irena Černocká.