Konopí jako superpotravina. Pevnost poznání zve na zajímavou diskusi

OLOMOUC – O konopí bez předsudků, tak by se mělo mluvit na diskusi v Pevnosti poznání v Olomouci mluvit o této všestranně využitelné rostlině. Přijďte zítra v 19 hodin do Laudonova sálu v Pevnosti poznání, odborníci z řad výzkumníků a expertů na konopnou problematiku budou debatovat o možnostech využití této výjimečné rostliny v zemědělství, průmyslu i zdravotnictví.

„Rozebereme konopná semena jako superpotravinu, konopné květenství a konopné produkty ve veterinární a humánní medicíně,” vysvětlil organizátor Petr Tarkowski z Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií (CATRIN) Univerzity Palackého v Olomouci, který se ujme role moderátora. V rámci diskuze se organizátoři chtějí dotknout i legislativních změn, ke kterým došlo v roce 2021 v České republice, nebo nových výzev v oblasti hodnocení kvality konopných produktů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Aktuální situaci v zemědělství přiblíží Marie Bjelková (společnost Agritec Plant Research Šumperk), legislativní novinky rozeberou Petr A. Polanský (nezávislý expert, dříve inspektorát omamných a psychotropních látek Ministerstva zdravotnictví ČR) a Lukáš Hurt (šéfredaktor časopisu Magazín Konopí), dále pak Václav Trojan (Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u Svaté Anny v Brně) a Radovan Hřib, kteří se budou věnovat biomedicínskému výzkumu a klinické praxi.

„Konopí je po tisíce let všestranně využívanou plodinou. Zneužívání jediné malé skupiny substancí s psychoaktivním účinkem, kterou tato rostlina produkuje, brání už od padesátých let minulého století jejímu širšímu využití,“ dodává Tarkowski.