Michal přiletěl se zlatou!

PROSTĚJOV – Prostějov má mistra republiky v letecké akrobacii. Stal se ním dvaadvacetiletý Tomáš Michálek z Aeroklubu Josefa Františka Prostějov.

Tomáš Michálek dosáhl vynikajícího úspěchu na letošním mistrovství ČR v letecké akrobacii bezmotorových letadel v kategorii  Intermediate, které proběhlo na letišti ve  Zbraslavicích. Získal na něm zlato a stal se tak mistrem republiky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Samotné mistrovství republiky bylo pro mě pěkným dramatem. Letěly se celkem čtyři  disciplíny. Po první jsem byl na prvním místě s náskokem několika desítek bodů. Druhá se mi už tak nepovedla a bylo z toho třetí místo v průběžném hodnocení, ale bohužel s vysokou ztrátou, asi sto bodů. Třetí jsem opět vyhrál, ale bodový rozdíl na druhé místo jsem snížil jen nepatrně. Ve čtvrté disciplíně, tajné sestavě, jsem startoval až jako úplně poslední pilot z celého mistrovství. Viděl jsem, jak kluci přede mnou v sestavách nic moc nepokazili. Když jsem seděl těsně před startem v kabině a pomocníci mi „zapřahali“ vlečné lano od motorového letounu, najednou to na mě jaksi padlo. Je to čtvrté mistrovství republiky, kterého se účastním. Mám dva bronzy, jedno stříbro a teď to zlato zase nebude? Ztráta sto bodů sem, sto bodů tam, jdu do toho! Naplno! A v takovém odhodlání jsem celou akrobatickou sestavu odlétal, co to šlo –  jak se mezi akrobaty říká – „na krev“. Hned po přistání mi kluci blahopřáli a já věděl, vyšlo to! Smazal jsem 100 bodů a vyhrál! Mezi závodníky panují velmi dobré vztahy a tak mi kluci s humorem popisovali, jak ke každé mé akrobatické figuře říkali – tak, teď to nedotočí, teď mu to spadne po křídle, teď to nevybere do směru – no, a ono furt nic!“ popisuje dojmy novopečený mistr republiky.