Pohřešovaného postiženého muže se na Jesenicku podařilo vypátrat díky veřejnosti

JESENICKO – Rozsáhlá pátrací akce se rozběhla v sobotu 20. listopadu navečer, když 60letá žena z Mikulovic na Jesenicku se obrátila na tísňovou linku policie s tím, že pohřešuje svého 41letého postiženého syna. Díky veřejnosti se muže podařilo brzo vypátrat v nedaleké obci.

V sobotu 20. listopadu krátce před sedmnáctou hodinou se na policejní tísňovou linku obrátila 60letá žena z Mikulovic na Jesenicku s tím, že pohřešuje svého 41letého postiženého syna. Uvedla, že odešel na procházku již dopoledne a dosud se nevrátil. Snažili se jej s příbuznými a známými během celého odpoledne hledat, ale bohužel bezvýsledně. „Po tomto oznámení se rozběhla rozsáhlá pátrací akce. Bylo do ní zapojeno cca dvacet policistů včetně psovodů se služebními psy, asi třicítka hasičů jak profesionálních, tak dobrovolných, a dvacet dobrovolníků z řad veřejnosti. Nasazen byl také vrtulník Letecké služby Policie ČR,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. O pomoc byli požádáni také starostové okolních obcí, aby informaci o pohřešovaném vyhlásili v místním rozhlase. Pohřešovaného se podařilo vypátrat po 22. hodině v nedalekých Supíkovicích díky všímavosti místních, kteří o pátrání věděli z rozhlasu a médií. Muž byl v pořádku, bez zranění předán matce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .