VIDEO: Virální hit Jerusalema ze Zoo Olomouc

OLOMOUC – Se svým osobitým tanečním ztvárněním písně Jerusalema přišli i zaměstnanci ze Zoo Olomouc. Nechte se vtáhnout do atmosféry písně, která se těší popularitě po celém světě a na chvíli zapomeňte na všechny starosti dnešního světa.

V zelených tričkách, ve výbězích zvířat, všude tam, kam patří, na chvíli zapomněli, že bylo v království zakázáno zpívat, že vymizel smích. „Trénovali jsme pokaždé po práci, zapojili se i malí rodinní příslušníci. Všichni byli úžasní a kromě podpory zdravotníků jsme podpořili i sami sebe. Smíchem. Ten totiž provázel každou hodinu nácviku, a to je, myslím, to nejdůležitější,“ dodává ošetřovatelka šelem Dana Reisigová, která má olomoucké ztvárnění na svědomí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Virální šíření je nepochybně lepší než šíření viru. Jihoafrická vokalistka Noncebo Zikode a Master KG nejspíš netušili, co jejich píseň Jerusalema způsobí. Jazyk Zulu ve spojení s tradičním čtyřdobým jihoafrickým tancem pantsula si v době pandemie získal přízeň mnoha národů. Jerusalema, jejíž poselství je touha po domově, pokoji, záchraně, se tak stala zosobněním pocitů lidí, kterým covid vykousal jejich svět. Píseň přijali za svou mniši v kutnách, řádové sestry, ale i letecké společnosti, vzdělávací ústavy a mnozí jiní. Zeměkouli oběhla napříč chudobou i lockdowdem. Její verze se těší desítkám milionu zhlédnutí. Dnes ji nejrůznější skupiny lidí nahrávají na podporu zdravotníků, kteří o nemocné pečují.