Arcibiskup Graubner: Buďte solidární a nechte se očkovat!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Na varovně rostoucí počty nemocných koronavirem reaguje i arcibiskup Jan Graubner. Apeluje na věřící a širokou veřejnost, aby byli ohleduplní k ostatním a nechali se očkovat.

„Počty nakažených covidem-19 rychle stoupají. Není to výzva ke strachu či panice, ale k větší důvěře v Boží ochranu a pomoc, na kterou ovšem můžeme spoléhat jen tehdy, pokud se snažíme vidět Božíma očima a plnit Boží přání. Snad je nová vlna pandemie výzvou k vážnému zamyšlení a lepšímu nasměrování našich životů. Snad je to pozvání k větší ohleduplnosti k druhým,“ uvažuje arcibiskup Jan Graubner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Je si vědom toho, že téma očkování rozděluje společnosti, a nechce přispět k ještě většímu rozkolu. „Očkování není samospasitelné, ale jak je vidět z menšího procenta nemocných ve skupině očkovaných, je to nástroj, který pomáhá. Prosím ty, kteří mohou být očkovaní a zatím nejsou, aby se z ohledu na ostatní obyvatele nechali očkovat. Ty, kteří se nechali vystrašit, že se očkováním dopouští nějakého hříchu, ujišťuji, že to mohou udělat s čistým svědomím. Ty, kteří hájí svou svobodu stát na svém názoru, prosím, aby z lásky k druhým dobrovolně obětovali část své svobody pro společné dobro,“ prosí hlava olomouckého arcibiskupství s tím, že není třeba být úzkostliví, ale ukáznění.