Krypto-podvod! Žena prodělala „gatě“

Ilustrační fotografie

PŘEROV – Chtěla vydělat na kryptoměnách. Transakce se ale nezdařila a přišla o statisíce. Případem se zabývá policie.

V měsíci říjnu se zaregistrovala na internetových stránkách, kde se nabízela možnost investovat do kryptoměny. Na stránkách uvedla svoji emailovou adresu a číslo na mobilní telefon. V průběhu následujících dní se jí několikrát ozval makléř společnosti, se kterým komunikovala a diskutovala o možnosti zhodnocení finančních prostředků. Poškozenou svým přesvědčovacím umem přiměl k tomu, aby jako první investici zaslala 300 dolarů, což udělala a navíc, aby si u banky zřídila půjčku 900 000 Kč. Splakala nad výdělkem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Žena si prostřednictvím internetu vzala půjčku a dle pokynu, ve třech splátkách, zaslala na účet zřízený u české banky 850 000 Kč. Na základě dalších instrukcí vložila poškozená na internetové stránky své údaje, včetně fotokopií osobních dokladů, svého bankovního účtu a platební karty. Žena podvodníkovi navíc umožnila, prostřednictvím aplikace, dálkový přístup k jejímu počítači. Jakmile udělala vše, co se od ní čekalo, přestal s ní makléř a další, rádoby pracovníci společnosti zabývající se zhodnocením finančních prostředků, komunikovat,“ popsala případ tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Poškozená žena se tak zhodnocení vypůjčených peněz nedočká a navíc je bude muset splácet. Věc se šetří pro trestné činy podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.