Důvěřivec naletěl rádoby diplomatovi

PROSTĚJOV – Policisté mají na stole případ dalšího podvodníka, který z naivního občana vylákal desítky tisíc korun. Tentokrát se mělo jednat o transakci z Jemenu.

Ve ztrátě přes 85 000 Kč se ocitl starší muž, který naletěl podvodníkovi když mu chtěl pomoci s převozem peněz. Muže zkontaktovala prostřednictvím mobilní aplikace údajná členka americké armády a požádala ho o pomoc při převozu peněz z Jemenu do České republiky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Předala mu kontakt na amerického diplomata, který z něho podvodně vylákal částku 36 700 Kč na odbavení balíku peněz. Tuto částku poškozený zaplatil na poště a zaslal na účet vedený v Turecku. O den později šel, na základě jeho pokynu, opět na poštu, protože bylo potřeba doplatit částku 48 500 Kč za vyšší hmotnost balíku. I tuto částku poškozený uhradil. A jak už to bývá, balík nepřišel a peníze mu nikdo nevrátil,“ říká tisková mluvčí policie Miluše Zajícová s tím, že policie šetří případ pro trestný či podvod.