Severní obchvat už „jede“! V budoucnu zamíří až k Mostkovicím

PROSTĚJOV – Pět měsíců před termínem byl slavnostně otevřen takzvaný Severní obchvat. Vede z Olomoucké ulice na Kosteleckou a umožňuje tak řidičům mířícím z/do obchodní zóny vyhnout se centru města. Zároveň je plynně napojen na dálnici D46.

Stavební práce byly zahájeny v srpnu 2019 a měly trvat 32 měsíců. Termín realizace se podařilo zkrátit o pět měsíců. V úseku 3,1 kilometru bylo postaveno32 stavebních objektů a dva mosty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Je potřeba poděkovat všem, kteří se na této stavbě podíleli a také všem, co stáli u jejích prvopočátků, v neposlední řadě také investorům. Za vybudování obchvatu stojí spousta práce od plánování, výkupů pozemků až po samotnou realizaci. Pro město Prostějov jde o stěžejní stavbu, od které si slibujeme úlevu pro zdejší dopravu. Vznikem obchvatu však práce nekončí. Budeme pokračovat návaznými kroky v podobě spolupráce s Krajským úřadem Olomouckého kraje na přípravě vybudování Severozápadního kvadrantu vedoucího od Kostelecké ulice až k obci Mostkovice. Tím by se tranzitní doprava měla posunout mimo město Prostějov,” nastínil primátor Prostějova František Jura.

S jeho slovy souhlasí náměstek primátora Jiří Rozehnal, v jehož pracovní náplni je stavební rozvoj a investice:  „Za město jsem velmi spokojen s odvedenou prací a jsem hrdý na to, že se nám podařilo vykoupit všechny pozemky. Jednalo se o 110 vlastníků a téměř 270 parcel, které byly potřebné pro zahájení stavby. Děkuji tedy bývalým vlastníkům za to, že nám parcely prodali. Již dnes mohu uvést, že nás čekají návazné práce, jak na již zmíněné  přípravě Severozápadního kvadrantu, tak také na zkapacitnění kruhového objezdu v Olomoucké ulici.”

Městský okruh Prostějova přišel na čtyři sta miliónů korun.