Ignoroval výstražná světla a vletěl pod vlak

ŠUMPERSKO – Štěstí v neštěstí měl šestapadesátiletý řidič, který přehlédl výstražná světla na železničním přejezdu a srazil se s vlakovou soupravou. Ke střetu došlo v obci Bohdíkov.

„Řidič na železničním přejezdu bez závor nerespektoval výstražný signál přejezdového zabezpečovacího zařízení a vjel na přejezd ve chvíli, kdy se blížil vlak. Přední část vlakové soupravy poté narazila do zadní části vozidla. Při nehodě nebyl zraněný ani řidič auta, ani nikdo z 21 cestujících ve vlaku,“ sdělila tisková mluvčí policie Marie Šafářová s tím, že ovlivnění alkoholem u řidiče i strojvedoucího policisté vyloučili dechovými zkouškami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na 80 tisíc korun a na vlakové soupravě na 100 tisíc korun. Díky nehodě byl na trati mezi Hanušovicemi a Rudou na Moravě na dvě hodiny přerušen provoz a pro cestující byla zřízena náhradní autobusová doprava. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.