Radek Kašpárek vítězku předpověděl už na castingu

Je dobojováno. Letošní ryze ženské finále vyhrála usměvavá sedmadvacetiletá Veronika, kterou diváci znají pod přezdívkou Besky.

Sympatická Slovenka, která trvale žije a tvoří v České republice, zaujala tři nejznámější tuzemské šéfkuchaře tříchodovým menu inspirovaným pohádkou Malá mořská víla. Na rozdíl od pohádky Hanse Christiana Andersena, která nekončí úplně šťastně, její příběh šťastně rozhodně končí. Besky si odnáší jeden milion korun a titul MasterChef Česko 2021! „Příběh o Malé mořské víle neskončil tragicky,“ zaznělo z úst novopečeného vítězky. A vzápětí dodala: „Mně se změní celý život, je to strašně krásný a vydřený dar. A strašně se z toho raduji. Ještě dětem budu vyprávět, že maminka byla MasterChef milované České republiky.“

V dosud nejdramatičtějším finále se Besky utkala s bývalou juniorskou vítězkou Australian Open Jitkou a jedenatřicetiletou violoncellistkou Petrou. Právě Petra se postarala o drama, když se ošklivě pořezala a následně rozlila krém. Chvílemi to dokonce vypadalo, že dezert ani nenaservíruje. Naopak Besky si šla v klidu za svým a do finále se probojovala, na rozdíl od svých soupeřek, naprosto bez chyb. Potvrdila se tedy slova jejího mentora, michelinského kuchaře Radka Kašpárka, který jí už na castingu řekl: „Mně se často nestává, abych při prvním soustu poznal, že přede mnou možná stojí budoucí MasterChef.“ Ukázalo se, že měl pravdu.

Zdroj TV Nova