Vykutálení daňoví poradci zpronevěřili peníze

JESENÍK – Měli pomáhat s účetnictvím a místo toho klientům „pouštěli žilou“. Jeseničtí kriminalisté zahájili v uplynulých dnech trestní stíhání jedné fyzické osoby a jedné právnické osoby, jako obviněných ze spáchání zločinu zpronevěra.

Obviněnou právnickou osobou je jesenická společnost, zabývající se vedením účetnictví a daňové evidence pro smluvní subjekty a obviněnou fyzickou osobou pak 41letý jednatel této společnosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ti měli v letech 2014 až 2020 zneužít svěřeného dispozičního práva k bankovním účtům několika příspěvkových organizací z Jesenicka a bez vědomí a souhlasu klientů provádět neoprávněné příkazy k převodu finančních prostředků, které si přisvojily a použily pro svou potřebu nebo jiným způsobem.

„Škoda, která dotčeným příspěvkovým organizacím vznikla, byla vyčíslena na částku přesahující dva a půl milionu korun. Poškozenými v této kauze však nejsou jen příspěvkové organizace, ale i jejich zřizovatelé,“ sdělila tisková mluvčí policie Marie Šafářová.

V případě prokázání viny a odsouzení jednateli společnosti hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.