První sníh překvapil řidiče, bouralo se ve velkém!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Každý rok v obdobnou dobu. První sníh dokáže napáchat velké škody. Na sněhové pokrývce se bouralo již od dopoledních hodin.

K první větší kolizi došlo na D46 u Vyškova. Došlo zde ke střetu několika vozidel a na dálnici byl na několik hodin omezen provoz. Kvůli první výraznější sněhové nadílce museli vyrazit do terénu i hasiči. Mezi 15:00 a 17:00 hodinou zasahovali hned u osmi nehod.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Řidiči bourali hlavně na Přerovsku, Šumpersku a na D35 z Olomouce do Mohelnice. U Palonína se srazila dvě osobní vozidla a při střetu se zranili dva lidé. Poskytli jsme jim neodkladnou zdravotnickou pomoc, následně jsme je předali do péče záchranářům,“ sdělila tisková mluvčí hasičů Lucie Balážová.

U Hrabišína na Šumpersku sjel před 17. hodinou do příkopy linkový autobus a než na místo dorazila pomoc, tak zde podobným způsobem havarovaly další dva vozy. „Naštěstí se to obešlo bez zranění osob. V autobuse cestovali dva lidé, které místní jednotka hasičů dopravila do nejbližší obce. Jedno osobní auto jsme pomocí navijáku technického speciálu dostali zpět na komunikaci. Autobus vyprostí speciální těžká technika,“ popsala Balážová.