O dechovky v místním rozhlase nepřijdeme!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Čerpáte informace z „hlášení obecného rozhlasu“? Reagujete automaticky na hudební upoutávky předtím? Máme pro vás dobrou zprávu. Nepřijdete o ně! Hejtmanství na znělky a písně uvolní půl mega.

Olomoucký kraj na příští rok uzavře smlouvu s Ochranným svazem autorským (OSA) a zaplatí obcím na území celého regionu poplatky za reprodukci hudebních děl. Týká se to například právě přehrávání hudby před začátkem hlášení místních rozhlasů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Princip je jednoduchý. Tím, že kraj zaplatí autorské poplatky za všechna města a obce na území Olomouckého kaje, dosáhne na daleko nižší jednotkovou cenu, než kdyby každá z obcí postupovala samostatně. Úspora je kolem padesáti procent,“ vysvětlil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Uzavření příslušné smlouvy s OSA projednala na svém posledním zasedání krajská rada. Poplatky na celý rok vyjdou krajský rozpočet na zhruba půl miliónu korun.

Olomoucký kraj je jediný v Česku, který takto obcím a městům pomáhá, a to už od roku 2001. Jinde podobnou úlohu zastupují mikroregiony nebo svazky obcí.