Opilý muž ukradl odstavené auto u domu a nadělal s ním pěknou paseku

foto Policie ČR

ŠUMPERSKO – Třicetiletý řidič, který si „vypůjčil“ odstavené auto u domu v obci na Šumpersku, byl notně opilý. Zajel si do sousední vesnice, tady dostal smyk a nadělal pěknou paseku.

Třicetiletý muž z Olomoucka měl v sobotu 27. listopadu kolem půlnoci neoprávněně vniknout na pozemek u rodinného domu v Libině na Šumpersku a tady se zmocnil Fordu Focus, který byl odemčený s klíčkem v zapalování. S vozem odjel do sousední Oskavy, kde v důsledku nepřiměřené rychlosti dostal smyk. Vyjel mimo silnici a postupně narazil do plotu, silniční kanalizační propusti a odstaveného Citroenu C5. Přivolané policejní hlídce nadýchal 1,66 a 1,53 promile. Nikdo naštěstí nebyl zraněn, vzniklá škoda byla vyčíslena na 112 tisíc korun. Muž je teď podezřelý z několika trestných činů. „Podezřelým ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky je 30letý muž z Olomoucka,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Za tyto trestné činy si může posedět šest měsíců až tři roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .