Opilec se bavil voláním na tísňovou linku. Hrozí mu obří pokuta

OLOMOUC – Rekordní počet telefonátů na tísňovou linku městské policie z jednoho čísla zaznamenali v sobotu v brzkých ranních hodinách olomoučtí strážníci. Jednalo se vesměs o smyšlená oznámení. Strážníkům se podařilo zjistit kdo a odkud volá, muži teď hrozí obří pokuta.

„Na sobotní službu dlouhou nezapomenou strážníci z našeho operačního střediska. Od půl druhé do šesté hodiny ranní totiž řešili 57 telefonických hovorů z jednoho čísla,“ uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Muž opakovaně volal smyšlená oznámení, kdy několikrát dokonce požadoval po strážnících, aby mu přivezli cigarety (řekl si i o konkrétní značku). Při jednom z posledních hovorů se podařilo zjistit, odkud dotyčný volá – jednalo o bar v části na okraji města. Zde strážníci muže středního věku kontaktovali a ten se k volání na tísňovou linku přiznal. Dotyčný byl evidentně opilý a ve svém rozpoložení hlídce řekl, že na tísňové linky rád volá. Celá věc bude oznámena příslušnému úřadu, což je v tomto případě Český telekomunikační úřad a muži za tento přestupek hrozí pokuta až do výše 200 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .