Přeneste se do tropů. Pěší zónu v Šumperku obsadila ptačí říše z Kolumbie

Výstava na pěší zóně v Šumperku

ŠUMPERK – Na hlavní třídě před šumperským divadlem se usadilo pestrobarevné ptačí hejno. Dům kultury Šumperk sem totiž přivezl výstavu Ptačí svět Kolumbie. Výstava je zdarma a potrvá do 14. ledna.

Kolumbie se může pochlubit největší rozmanitostí ptačí říše na světě – žije zde totiž více než 1920 druhů ptáků. Díky své zeměpisné poloze nabízí úžasnou biologickou rozmanitost, a proto je tu k vidění i řada endemických i migrujících druhů ptactva.
Na základě rozsáhlého výzkumu vedeného ve spolupráci s Institutem Alexandra von Humboldta vytvořili kolumbijští umělci Sergio Mantilla a Miguel Chaparro uměleckou instalaci, v níž představují veřejnosti zástupce kolumbijské ptačí říše pomocí mobilní aplikace ARTIVIVE. Stačí si na mobil naskenovat QR kód, který je na každé instalaci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Výstava je vizuální instalace, která kombinuje analogové, tedy vytištěné, a digitální technologie. Díky nim může divák nahlédnout do tajemství kolumbijské biodiverzity prostřednictvím ptačí říše. Barvy, charakter, detaily a chování ptáků se tak při jejich interaktivním pozorování stávají cenným zdrojem informací,“ uvedla jednatelka domu kultury Hana Písková.