V Olomouci dnes vyrazila do provozu nová vánoční tramvajová souprava

foto DPMO

OLOMOUC – Dnes vyrazila v Olomouci do provozu kompletně nazdobená nová vánoční tramvajová souprava. Denně bude vypravována na lince číslo 7, ve večerních hodinách ji bude střídat stará T3, kterou už znáte z minulých let. V sobotu a v neděli T trojku můžete potkat na lince U. Vánoční tramvaje budou v Olomouci jezdit až do 6. ledna.

Dnes vyjela v Olomouci poprvé do provozu kompletně nazdobená nová vánoční tramvajová souprava. Letos Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) ozdobil nejnovější tramvaje typu EVO1. „Vánoční souprava byla poprvé vypravena do provozu již 21. listopadu. Z technických důvodů byla nazdobena jen částečně, protože nebyl dodán veškerý materiál od dodavatele z Francie. Obecný nedostatek materiálu na trhu se dotkl i trhu s led osvětlením. Od dnešního dne je ale již výzdoba kompletní,“ vysvětlil předseda představenstva dopravního podniku Jaroslav Michalík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Touto tramvají chce olomoucký dopravní podnik přispět k vánoční atmosféře Olomouce, kterou každý rok vyhledávají tisíce nejen místních, ale i turistů. „Bohužel i v letošním roce je adventní čas poznamenaný epidemií koronaviru. Doufáme, že se bude tramvaj líbit a alespoň trochu tak zlepšíme náladu obyvatelům a návštěvníkům Olomouce,“ dodal předseda představenstva.

Vánoční tramvajová souprava vozů 212 a 213 bude denně vypravována na lince číslo 7. Každý den ji potom doplní i nazdobená tramvaj typu T3 číslo 164, která ji v pracovní dny bude ve večerních hodinách střídat na lince číslo 7 a ve dnech pracovního klidu bude celodenně vypravována na lince „U“. Tuto tramvaj cestující v Olomouci již znají z minulých let. Vánoční tramvaje budou v Olomouci jezdit až do 6. ledna.

Pro doplnění vánoční atmosféry jsou v interiéru soupravy instalovány obrázky dětí ze Základní umělecké školy Miloslava Stibora v Olomouci. Malby a kresby na téma České mše vánoční vznikly pod pedagogickým vedením Marty Mastrákové a Heleny Lisé.

DPMO zakoupil osvětlení včetně první instalace, v následujících letech si instalaci bude již provádět vlastní silou. Předpokladem je, že výzdoba bude využívána minimálně následujících pět let.