Těšíte se na zimní radovánky? Víme, kde se zítra začne v Jeseníkách lyžovat

Ilustrační foto

JESENÍKY – Po nepovedené loňské sezoně, kdy vláda kvůli covidu zakázala provoz vleků a lanovek, se lyžaři už těší na letošní zimu. I letos však platí omezení, kdy by se lyžaři měli při nákupu skipasu prokázat platným potvrzením o očkování nebo prodělání nemoci. Jak to však bude ve skutečnosti?

Zítra 4. prosince zahajuje zimní sezónu ski areál BONERA na Ramzové. V provozu bude lanovka na celém úseku, lyžování ale bude možné pouze na horní části svahu, tedy z Mračné na Čerňavu. Včera v noci tam totiž bylo 7 stupňů, takže přestože dnes v noci už přimrzlo, sníh je v nižších polohách pryč. Aktuální stav sjezdovek můžete sledovat ZDE. Bude otevřená cukrárna na Čerňavě. Co se týká prokazování očkování nebo prodělaného onemocnění covid, to ponechá provozovatel na zodpovědnosti lyžařů. „Nejsme si jisti, jestli jsme oprávnění něco takového kontrolovat, rozhodně nemůžeme kontrolovat občanky a nikdo nám ani neřekl, jak takovou kontrolu máme provádět. Takže požadované prokazování necháme na odpovědnosti lyžařů,“ řekla paní Karla Treu ze ski areálu.  

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V sobotu také zahajují na Dolní Moravě na nejvýše položené sjezdovce Slamník. Lyžovat se bude vždy od 8.30 do 16.00 hodin. Občerstvit se budete moci nahoře i dole (Slaměnka, Marcelka). V ceně skipasu bude jízda na lanovce Sněžník nahoru i dolů (ať se dostanete ke Slamníku i zpět) a samozřejmě vlek Slamník. Při nákupu skipasu po vás budou chtít potvrzení o očkování proti covidu nebo o prodělání onemocnění, u dětí do 18 let může být také PCR teststarý nejvýše 72 hodin, jak potvrdila paní Kročilová z Horského resortu Dolní Morava.