V Olomouci dnes začal zimní jarmark. Bez punče a klobás, prodejci znovu nabízejí svoje zboží

foto olomouc.eu

OLOMOUC – Zrušení adventních trhů vládním nařízením nemile zaskočilo nejednoho z nás, nemluvě o drobných prodejcích, kteří tak přišli o možnost výdělku. Město našlo způsob, jak znovu obnovit prodej na stáncích. Aby však dodrželo všechna hygienická opatření, musíte se na náměstí obejít bez punče a potravin k okamžitému spotřebě.

„Hledali jsme takovou cestu, která zajistí sváteční adventní atmosféru, připomene lidem tradiční řemesla a současně opravdu dodrží všechna hygienická opatření i nařízení. Věřím, že se nám společně podařilo takové dobré řešení najít,“ řekl v úterý dopoledne olomoucký primátor Mirek Žbánek. Dnes tedy stánky s tradičním zbožím znovu ožily. Můžete je navštívit každý den od 10 do 20 hodin až do 23. prosince. O kulturní program se postará kovář a další řemeslníci. Pořadatelem jarmarku je Výstaviště Flora Olomouc. V centru města zůstane zachována sváteční výzdoba i osvětlení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .