Řidiče na Zábřežsku kontrolovali čerti a andělé

foto Policie ČR

ZÁBŘEŽSKO – S netradiční silniční kontrolou se mohli v pátek dopoledne setkat řidiči v Lesnici na Zábřežsku. Na dodržování silničních pravidel tam společně s policisty dopravního inspektorátu a krajským koordinátorem BESIP Miroslavem Charouzem dohlížely děti z tamější základní školy.

Policisté u řidičů provedli základní kontrolu a dále je předali dětem přestrojeným za čerty a anděly, aby mohly pod vedením a dohledem policistů poděkovat vzorným řidičům, že dodržují pravidla a naopak „vyčinit“ těm, kteří se dopustili nějakého dopravního přestupku. Řidiči, kteří měli vše v pořádku, dostali od dětí čokoládovou figurku Mikuláše a drobný dárek, který jim děti vyrobily. Hříšníci se museli spokojit s figurku čerta nebo s uhlím. „Některé řidiče děti také požádaly, aby jim zarecitovali básničku nebo zazpívali písničku. Na tu s mikulášskou tematikou jen horko těžko vzpomínali. V rozrušení si vybavili jen tu, jak pes skákal přes oves,“ uvedl policejní preventista Ladislav Jílek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

A jak si řidiči vedli? Jejich překvapené pohledy postupně přešly v úsměv a dobrou náladu. Většina kontrolovaných řidičů měla vše v pořádku. Uhlí a pokutě se nevyhnuli čtyři řidiči, a to kvůli špatnému technickému stavu vozidla a nepřipoutání se pásem. Tito dětem slíbili, že se do příště polepší.

„Cílem akce bylo seznámit děti s prací dopravní policie a názorně jim ukázat, co je v chování účastníků silničního provozu správné a čeho by se naopak měli vyvarovat. Dílčím cílem bylo také preventivně zapůsobit na samotné řidiče,“ objasnil Jílek.