Kluzké silnice na Šumpersku o víkendu potrápily řidiče

Nehoda mezi Jestřebím a Nemilí, foto vše Policie ČR

ŠUMPERSKO – Policisté na Šumpersku dokumentovali o víkendu hned tři havárie, za kterými stála nepřiměřená rychlost na kluzkém povrchu.  Řidiči si nejspíš ještě nezvykli na zimní podmínky na silnicích a nepřizpůsobili rychlost stavu silnic a svým schopnostem.

V sobotu 4. prosince o půl čtvrté odpoledne potrápila kluzká silnice mezi Jestřebím a Nemilí u Zábřeha 18letého řidiče. S Audi dostal smyk, sjel ze svahu na pravé straně silnice a tam narazil do stromu. „Podle prvotních informací se při havárii lehce zranil nejen mladý řidič, ale také jeho spolujezdkyně. Oba zraněné záchranáři přepravili k ošetření do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.  Škoda na autě byla předběžně odhadnutá na 60 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V neděli 5. prosince okolo osmé hodiny ráno havaroval s Renaultem Master zatím nezjištěný řidič na silnici první třídy mezi Bukovicemi a Písařovem u Štítů. Při průjezdu táhlé levotočivé zatáčky sjel z prozatím přesně nezjištěných příčin mimo silnici vpravo ze srázu, kde nejprve přední vyvrátil vzrostlý strom a do dalšího narazil. Řidič z místa nehody odešel, aniž by ji oznámil. „Havarované vozidlo, na kterém vznikla škoda předběžně 50 tisíc korun, jsme zajistili a veškerými okolnostmi, za kterých k havárii došlo, se nadále zabýváme,“ řekla k nehodě Šafářová.

K další havárii, která se naštěstí obešla bez zranění, vyjeli dopravní policisté v neděli před sedmou hodinou večer. Došlo k ní na silnici mezi Žárovou a Velkými Losinami. Pětačtyřicetiletý řidič tam na zasněžené silnici nezvládl řízení a s Opelem Vectra sjel ze svahu po levé straně silnice. Zde se zastavil o náletové dřeviny. Při havárii vznikla škoda za předběžně 20 tisíc korun.

Nehoda mezi Bukovicemi a Písařovem
Nehoda mezi Žárovou a Velkými Losinami