Stavba tramvajové trati v Olomouci pokračuje, brzo se zavře křižovatka u Billy

foto vše olomouc.eu, Blanka Martinovská

OLOMOUC – Stavba nové tramvajové trati v Olomouci rychle postupuje. V těchto dnech se rozdělila na dva úseky, nadále pokračuje rekonstrukce křižovatky na Rooseveltově ulici s ulicí Zikova u Penny, druhé centrum stavebních prací je pak na křižovatce ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova u Billy.

Na první křižovatce teď pokračuje výstavba komunikací, silničních ostrůvků a semaforů. Tato část stavby je už v dosti pokročilé fázi. V okolí křižovatky Schweitzerova teď probíhají dokončovací práce na rekonstrukci kanalizačního sběrače v prostoru za kasinem, výstavba kabelovodu včetně montáže betonových šachet, přeložky optických sítí a samotná výstavba kolejového svršku včetně montáže kolejí. „Cílem všech těchto prací je dokončit ještě v letošním roce stavební připravenost, aby se v novém roce mohla naplno rozjet naplánovaná další etapa výstavby,“ vysvětluje investiční náměstek olomouckého primátora Martin Major.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Po svátcích se totiž hlavní jádro prací posune od Rooseveltovy ke Schweitzerově ulici. Uzavřena bude od ledna až do května celá křižovatka v ulici Schweitzerova. Během její rekonstrukce budou vybudovány náhradní trasy, aby to frekventovaný komunikační uzel sídliště mohl nadále fungovat. Náhradní trasy jsou už stanoveny, momentálně probíhá jejich schvalování a případné úpravy. Stanoveny už byly i náhradní trasy a zastávky MHD, o nich bude včas informovat Dopravní podnik města Olomouce (DPMO).

Trať na dočasnou konečnou ve Schweitzerově ulici má být dokončena v říjnu příštího roku. Budou na ní tři nové zastávky a DPMO počítá po jejím zprovoznění i se zvýšením frekvence spojů.

u křižovatky u Penny
u křižovatky u Billy