Nikdo nebude o hladu, sbírka potravin v Olomouckém kraji vynesla 28 tun

OLOMOUCKÝ KRAJ – Počet lidí v nouzi, kteří jsou závislí na pomoci potravinových bank, v posledních dvou letech výrazně roste. Potravinová banka pro ně díky štědrosti dárců zajistila 28 tun potravin.

„Česko se stále potýká s koronavirovou krizí a bohužel to není krize jediná. Mnoho obyvatel přišlo o zaměstnání i o úspory, což vyvolává nedostatek finančních prostředků, které by pokryly alespoň nejnutnější životní potřeby. Moc proto děkujeme všem dárcům, jimž není lhostejný osud lidí ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením,“ uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Sbírka potravin je jednou z největších nefinančních charitativních akcí v České republice a jsou do ní po celé zemi zapojeny tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Darované zboží se nyní převeze do skladů potravinových bank, odkud se následně bude distribuovat přes jednotlivé charitativní organizace všem potřebným. Jeho cesta je proto krátká a na místo určení se dostane ve chvíli, kdy je potřeba.

Kde potravinovou banku najdete? V Olomouci na Řepčínské ulici.