O provozování tržnice v Olomouci nemá nikdo vážný zájem. Pěstitelské trhy budou ale pokračovat

OLOMOUC – Poslední den v listopadu byl i posledním termínem pro podání přihlášek do koncesního řízení na výběr provozovatele městského tržiště v Olomouci. Pouze jeden uchazeč podal do řízení přihlášku, jím podaný materiál ale vůbec neobsahoval hodnotitelné údaje, a tak musel být vyloučen. Vedení města tedy muselo řešit, jak po skončení současné nájemní smlouvy zajistí pokračování pěstitelských zelných trhů.

Současná nájemní smlouva na tržnici v Olomouci končí v lednu. Oblíbené pěstitelské trhy ale budou pokračovat dál! Od 1. února by provoz tržiště i zelných trhů přechodně zajišťovalo Výstaviště Flora Olomouc. „Jsme připraveni převzít a provozovat areál městské tržnice i zachovat služby, na které byli návštěvníci tržiště dosud zvyklí. Případný rozvoj a obnovu jsme pak připraveni realizovat v intencích navrženého postupu rady města,“ reagovala Eva Fuglíčková, ředitelka výstaviště.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Jediný účastník neúspěšného koncesního řízení měl sice zájem o provoz tržiště, současně zdůraznil vážný problém, kterým je nejistota a nepředvídatelnost podnikání v tomto oboru v době protiepidemických opatření. Jeho nabídka neobsahovala žádnou z požadovaných náležitostí, které by mohla hodnotící komise objektivně vyhodnotit. Zájemce sice složil i finanční jistinu, tu nicméně složila jiná firma, než která se o koncesi na provoz tržnice ucházela. Hodnotící komise proto doporučila radě města vyloučit účastníka z koncesního řízení a celé řízení zrušit. Město se bude otázkou stabilního provozování tržiště dál zabývat po uklidnění epidemické situace.

Město by během roku 2022 investovalo do zvelebení lokality. Toto přechodné opatření zajistí pokračování tradice trhů i nezbytné investice do rozvoje lokality po dobu, kdy je situace vinou nestability při pandemii onemocnění covid-19 nepříznivá k podnikání v daném oboru.