Olomoucká kasárna opět hledají kupce

OLOMOUC – Unikátní objekt kasáren, která pamatují Marii Terezii, je znovu na prodej. Kupce v elektronické aukci hledá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Užitná plocha budovy přesahuje 19 000 m2. Vyvolávací cena 262 milionů.

Objekt, který tvoří čtyřkřídlá budova, je zároveň kulturní památkou. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ho získal v roce 2017 od Ministerstva obrany. Vláda pak v roce 2020 schválila jeho prodej. Kupce doposud hledal marně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Elektronická aukce Hanáckých kasáren s minimální vyhlašovanou cenou 262 milionů korun bude zahájena 4. ledna 2022 v 10 hodin. Potrvá do 5. ledna do 10 hodin. Zájemci musí před začátkem aukce, tj. do 3. ledna, složit kauci ve výši 27 milionů korun. Aby aukce přinesla vítěze, musí v ní zájemci učinit alespoň jeden příhoz. Ten musí být nejméně ve výši minimální vyhlašované ceny, tedy 262 milionů korun. Další příhozy musí částku navýšit minimálně o 100 tisíc korun,“ sdělila tisková mluvčí Úřadu Michaela Tesařová.