V Jeseníku mají nové kluziště. Do konce roku si můžete zabruslit zdarma

foto jesenik.org

JESENÍK – Včera odpoledne bylo v Jeseníku přestřižením pásky slavnostně otevřeno nové multifunkční hřiště s ledovou plochou. Zatímco v zimě bude sportoviště sloužit jako kluziště, v létě si na něm příchozí zahrají basket, florbal, volejbal a další míčové sporty. Alespoň do konce tohoto roku si můžete zabruslit zdarma.

Nové hřiště s ledovou plochou se návštěvníkům poprvé otevřelo včera v 16.30 hodin. Vzápětí se mohli na ledové ploše projet natěšení bruslaři. „Na vedení města jsme se domluvili, že alespoň do konce roku bude hřiště v bezplatném užívání, a to pro širokou veřejnost. Věřím, že i toto sportoviště se stane oblíbeným místem návštěvníků tak, jak se tomu stalo u skateparku nebo sportovní haly,“ uvedla starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Otevírací doba pro veřejnost a školy je stanovena od pondělí do neděle od 9.00 do 19.30 hodin, Bruslí se vždy v jeden a půl hodinových blocích, půlhodina je vždy vyhrazena na úpravu povrchu. Pro pronájmy je každý den vyhrazená doba od 20.00 do 21.30 hodin. Otevírací doba pro veřejnost a školy je stanovena od pondělí do neděle od 9.00 do 19.30. Hokejisté si na zahájení sezóny musejí asi ještě týden počkat, to že na mantinelech ještě nejsou osazena ochranná skla. Brusle je možné půjčit na pokladně. Ceník a provozní dobu najdete ZDE.

Úvodní práce na vybudování celého komplexu započaly letos v srpnu a do začátku prosince vznikla nová trafostanice a samotné sportoviště včetně mantinelů, kluziště s multifunkčním povrchem, pokladny, zázemí, osvětlení, oplocení a moderní technologie chlazení, která je navržena tak, aby zajišťovala kvalitní led do teplot +15 stupňů. Součástí stavby jsou i spojovací chodníky, vybudování parkovacích míst a veřejného osvětlení. Jako doplňkové zázemí bude využívána fotbalová tribuna s bufetem, šatnami a toaletami, kde byly provedeny stavební úpravy pro potřebí zázemí rolby.

Myšlenkou vybudování tohoto hřiště se vedení města Jeseníku intenzivně zabývá od podzimu 2019, a to ve spolupráci s místní průmyslovou školou, v jejíž blízkosti je komplex umístěn. Impulzem pro vznik byl špatný technický stav lázeňského kluziště, vysoké náklady na jeho provoz, ale i nefunkční rolba. „Multifunkční hřiště s ledovou plochou doplňuje další sportoviště v této části města, konkrétně městskou sportovní halu, fotbalová hřiště a městské koupaliště s wellness. Díky tomuto umístění je také dobře dostupné, v jeho blízkosti se nachází parkoviště i cyklostezka,“ uvedl Václav Urban, místostarosta města Jeseník. Vybudování hřiště vyšlo na bezmála 23 milionů korun. Částkou jeden milion korun přispěl Olomoucký kraj. Šestnáct milionů měla pokrýt dotace Národní sportovní agentury, ta však dotační titul zrušila a nahradila ho jiným. Jeseník tak o dotaci žádá znovu, přičemž kluziště postavilo bez ohledu na to, zda příspěvek získá či ne.