Zloděj ukradl na parkovišti kabelku a batoh z nákupního vozíku

Ilustrační foto

OLOMOUC – Vždycky před Vánocemi policie upozorňuje na nebývalou aktivitu kapsářů a zlodějů, kteří využívají nepozornosti zákazníků a okrádají je o kabelky, batohy, peněženky, mobily a další. Jediným způsobem, jak se vyhnout nepříjemným starostem souvisejícím s okradením, je nezapomínat na své věci a mít je neustále pod dohledem.

Na nutnost hlídat si v předvánočním období při nakupování své věci jsme vás upozorňovali v tomto článku. Připomněli jsme zde základní pravidla, jak nenahrávat zlodějům. Bohužel ne všichni se těmi pravidly řídí a olomoučtí policisté dnes informovali právě o takových krádežích, které se staly včera na parkovištích před olomouckými obchody a kterým šlo docela snadno předejít.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Včera po 18. hodině se na policisty obrátila 47letá žena s tím, že byla na parkovišti u jednoho z olomouckých supermarketů okradena. „Žena nechala svůj nákupní vozík na chvíli bez dozoru a tato chyba se jí stala osudnou. Neznámý pachatel využil její nepozornosti a z vozíku jí odcizil kabelku spolu s mobilním telefonem, peněženkou s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Způsobenou škodu si okradená vyčíslila přes 3 000 korun.

Chvíli na to na parkovišti u jiného obchodu v Olomouci přišla o svůj batoh další, o dva roky mladší žena. Ta si při nakládání nákupu do auta nechala svůj batoh v nákupním vozíku. Nestřeženého okamžiku využil neznámý zloděj, který se batohu i s celým obsahem zmocnil. Žena tak přišla i o dva mobily, peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a několika platebními kartami. Způsobenou škodu si vyčíslila na 9 000 korun.

V případě dopadení si pachatelé obou krádeží můžou pobýt za mřížemi až dva roky. Vaňharová znovu připomíná: „Kabelky, batohy, tašky a další obdobné věci mějte neustále při sobě a pod kontrolou!“