V Přerově bude opět jezdit Senior Taxi

PŘEROV – V Přerově bude od pondělí 13. prosince znovu v provozu dotovaný taxík pro seniory. Služba je určena pro osoby s trvalým pobytem na území města Přerova, včetně místních částí, které dovršily věk 65 let a starší. Objednávkový systém se otevírá ode dneška.

Pasažéři, kteří chtějí služby využívat, si musí vyřídit průkaz Senior taxi. Ten lze vyzvednout bezplatně na Magistrátu města Přerova, v informační kanceláři Smetanova 7.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Klient může pro přepravu vzít jednu osobu jako doprovod. Občan Přerova může taxi za dumpingovou cenu využít maximálně šest jízd v měsíci. Zpáteční jízda je zpoplatněna jako další jízda a musí být předem objednaná.

„Senior taxi funguje od pondělí do pátku od sedmi hodin ráno do tří hodin odpoledne. Ovšem objednat si jízdu je nutné minimálně jeden den předem, a to každý všední den mezi 7.00 a 11.00 hod. Objednávky pro senior taxi jsou přijímány na telefonním čísle 720 078 661,“ říká tisková mluvčí magistrátu Lenka Chalupová s tím, že se senioři takto pohodlně dostanou například do přerovské nemocnice, k odborným a praktickým lékařům, na Českou poštu, na všechny adresy Magistrátu města Přerova, na Úřad práce České republiky, na Katastrální úřad, Finanční úřad a Okresní správu sociálního zabezpečení.