Skauti v Šumperku zařizují dílnu pro děti. Pomozte jim získat prostředky na její vybavení

Foto Facebook

ŠUMPERK – Skauti a skautky ze šumperského střediska usilují o finance z grantového programu ČSOB na vybavení rukodělné dílny pro děti. Místnost je už opravená, potřebují ještě nakoupit vybavení a materiál. K tomu, aby získali potřebnou částku, potřebuji pomoc ze strany veřejnosti.

Šumperští skauti a skautky usilují o finance grantového programu ČSOB na vybavení rukodělné dílny pro děti. „Podařilo se nám postoupit do finále, a jsme tak velmi blízko získání finanční pomoci na náš projekt. Rádi bychom požádali o pomoc veřejnost, protože naše síly na vítězství stačit nebudou, každá podpora nám moc pomůže,“ uvedl Ondřej Hampl ze šumperského střediska Junáka. Skauti opravili ve Skautském domě místnost, teď potřebuji ještě vybavení a materiál. “A právě v této snaze nám může pomoci veřejnost. Zapojili jsme se do kampaně s názvem ČSOB pomáhá regionům. Abychom v ní uspěli, musíme od veřejnosti vybrat co nejvyšší částku. Tato sbírka se uskuteční od 7. prosince do 6. ledna. Čím více financí vybereme od veřejnosti, tím vyšší dar získáme od ČSOB,“ vysvětlil Ondřej Hampl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Skautům je možné přispět prostřednictvím webu ČSOB pomáhá regionům, také lze poslat jakoukoliv částku přímo na darovací účet 1017777101/0300, je nutné uvést variabilní symbol: 20210708. „Děkujeme všem dárcům, moc se těšíme na krásnou dílnu lákající vůní dřeva a zážitky, které nás při vyrábění čekají,“ dodal Ondřej Hampl.

V novodobé historii Šumperka žije skauting již přes 30 let, jeho oddíly prošlo již bezpočet holek a kluků, kteří zažili menší či větší dobrodružství. V Junáku fungují všichni vedoucí jako dobrovolníci. Snaží se pro děti připravovat pestrý program, který je rozvíjí v co nejvíce směrech. V současné době je v šumperských oddílech téměř 150 dětí.