Sníh paralyzoval dopravu! Kde se aktuálně bourá?

OLOMOUCKO – Zima ještě letos ani oficiálně nezačala a již nás podruhé poctila řádnou sněhovou nadílkou. V regionu dnes napadlo v průměru deset centimetrů nového sněhu. Přestože řidiči byli disciplinovaní, ke komplikacím došlo a některé z nich trvají až do večerních hodin.

Snížená viditelnost a kluzké vozovky, které jsou sice chemicky ošetřené, ale díky intenzitě sněžení se na nich tvoří souvislá vrstva ujetého i rozbředlého sněhu, jsou nepříjemnou komplikací v dopravě. Podle meteorologů bude sněžit ještě celou noc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Problémy ve sjízdnosti hlásí D35, mezi Olomoucí a Mohelnicí. U Křelova havarovala tři osobní vozidla. Kolona pomalu jedoucích vozidel se tvoří u Mladče a Mohelnice. Příjemnější jízda není ani na trase Olomouc – Lipník nad Bečvou. Aktuálně se bourá na exitu 290 u Velkého Újezdu. Operační důstojník Správy silnic hlásí, že se na vozovce se vyskytuje náledí.

Kolona vozidel se vytvořila také na silnici I/47 u Hranic na Moravě. Problémy s kluzkým povrchem hlásí řidička také z Přerovska. Špatná situace je u Rokytnice. Komplikace se nevyhnuly ani Prostějovsku. Policie zasahuje u dopravní nehody v obci Hluchov, kde havarovala dvě vozidla. Doprava se výrazněji štosuje také na D46 u Vyškova. Doba zdržení v řádu deseti minut.