VIDEO: Honička jak z akčního filmu. Policisté museli nakonec střílet

Video Policie ČR

OLOMOUCKO Honičku jak vyšitou z akčního filmu jste mohli v pondělí 6. prosince vidět na dálnici a na silnicích na Olomoucku. Vše začalo překročením rychlosti na dálnici asi o 60 kilometrů v hodině a skončilo střelbou na auto, které nakonec zapadlo  v bahně na polňačce. Ujíždějící řidič může skončit okamžitě za mřížemi.

V pondělí 6. prosince dopoledne naměřili prostějovští policisté na dálnici D46 ve směru z Vyškova na Olomouc u jedoucího BMW velmi vysokou rychlost, řidič překročil rychlostní limit o zhruba 60 kilometrů v hodině. Proto se jej snažili zastavit a navigovat ke sjezdu z dálnice. Řidič je zprvu následoval, ale těsně před exitem náhle změnil rychlost a směr jízdy a hlídce začal ujíždět na Olomouc. Do pronásledování auta se k prostějovským policistům připojila i hlídka dopravního inspektorátu Olomouc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ujíždějící auto sjelo z dálnice na sjezdu u Hněvotína. Policisté ho pronásledovali přes několik obcí až do Grygova. Zde se otočil a jel zpět na Blatec. Policisté mu však v obou směrech zatarasili silnici, a proto sjel na polní cestu směrem k Holickým loukám. V tuto chvíli se do akce zapojily ještě další policejní hlídky. Kvůli rozbahněnému terénu se policisté vydali za pronásledovaným, již stojícím, vozem pěšky. „Jakmile se k němu začali přibližovat, muž se měl proti nim s vozidlem rozjet a policisté museli, z důvodu zabránění střetu, uskočit do boku. Poté měl řidič zastavit a začít couvat směrem k dalšímu policistovi, který zabránil nárazu svým pohotovým úskokem. Zasahující policisté využili svého oprávnění a na vozidlo několikrát vystřelili,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Auto ještě zvládlo ujet několik metrů, nakonec uvízlo v bahnitém terénu. Muže po vystoupení policisté zadrželi a spoutali. Řidič na místě odmítl jak dechovou zkoušku, tak i orientační vyšetření na drogy.

V úterý si 43letý muž z Brněnska od olomouckých kriminalistů vyslechl obvinění ze zločinu násilí proti úřední osobě. Zároveň dali kriminalisté podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Mimo postihu za dopravní přestupky, tak muži v krajním případě hrozí až šest let za mřížemi.