Děti si převzaly ceny za pojmenování vánočního stromu v Olomouci

foto Blanka Martinovská

OLOMOUC – Zrušený kulturní program vánočních trhů v Olomouci včetně rozsvícení vánočního stromu bohužel překazil i slavnostní vyhlašování vítězů v soutěži o pojmenování vánočního stromu. Děti si tak své odměny převzaly v náhradním termínu. Primátor města Olomouce jim ve středu předal dárky za výtvarné návrhy hned ve třech kategoriích.

Tentokrát byla účast v soutěži o jméno vánočního stromu rekordní – na oddělení kultury olomouckého magistrátu se sešlo 395 výtvarných návrhů! „Tak velký zájem nás opravdu překvapil, přišlo nejvíce návrhů za celou dobu, co soutěž pořádáme, a všechny byly velmi originální a nápadité, takže nebylo vůbec jednoduché vybrat pouze jeden,“ míní primátor města Olomouce Mirek Žbánek, který nakonec vybral jméno Hanáček. Navrhly ho děti ze třídy Lvíčat mateřské školy Husitská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Sešlo se tolik krásných návrhů, že se náměstkyně primátora Markéta Záleská společně s oddělením kultury rozhodla udělit i další ocenění, a to za výtvarné pojetí a originální nápad. Cena za výtvarné pojetí náleží dětem ze ZŠ a MŠ Olomouc-Nemilany, které pro olomoucký strom vymyslely jméno Hlubočka a k výtvarnému návrhu připojily také originální básničku. Na středečním předání cen se ale bohužel nedostavily. Cenu za originální nápad si podle oddělení kultury zaslouží Aneta Doleželová, která navrhla jméno Dáreček a svůj vyrobený stromeček také jako dáreček zabalila.

Děti si za svou snahu a krásné návrhy odnesly tašky s cukrovinkami a peněžní poukázky do Galerie Moritz. Za vítězný návrh, podle kterého je letošní strom pojmenovaný, děti získaly také poukaz na prohlídku radnice i s výstupem na radniční věž.

Návrh ZŠ a MŠ Nemilany, foto Blanka Martinovská
Návrh Anety Doleželové, fotoSchulz