Vyražte na běžky. Podmínky v Jeseníkách jsou ideální

Ilustrační foto

JESENÍKY – Zatímco ve městech sníh způsoboval spíš komplikace v dopravě, jinak je tomu na horách. Nová sněhová nadílka udělala radost nejednomu milovníkovi zimních sportů. Náladu může ale zkazit fakt, že na vlecích se musíte prokazovat prodělaným očkováním nebo covidem. To naštěstí neplatí o běžkách, takže o víkendu můžete využít ideálních podmínek na horách a vyrazit do bílých stop.

Podmínky na horách běžkařům skutečně přejí. Nemusíte jezdit až do nejvyšších poloh Jeseníků, upravené stopy najdete samozřejmě z Pradědu na Ovčárnu a dál na Švýcárnu a na Červenohorské sedlo, ale i na Paprsku, kolem Starého Města, Skřítku, Rejvízu, Ostružné, Karlova, Koutů či Rýmařova. Na tomto odkazu se můžete podívat, kdy a kudy projela rolba. Podle horské služby ve výšce 1000 metrů nad mořem leží suchý sníh, teploty se pohybují pod nulou, ale zase není příliš mrazivo. Po včerejší sněhové nadílce se dá čekat, že budete moci vyrazit do bílých stop i v okolí Šumperka, Jeseníku a v Nízkém Jeseníku. Rady jiných běžkařů si můžete přečíst ZDE.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .