Není kamarádka jako kamarádka, podvodníci se neštítí ničeho!

PŘEROV – S podvodníky, jako by se před Vánoci roztrhl pytel. Své o tom ví i žena z Přerova, která zareagovala na message přes sociální síť. V domnění, že si píše se svou kamarádkou, přišla o peníze z účtu.

Na přerovské policisty se obrátila 56letá žena s tím, že ji neznámý pachatel odcizil z bankovního účtu téměř 20 000 korun. Oznamovatelka uvedla, že ji v úterý 7. prosince večer přes sociální síť oslovila kamarádka. Požadovala po ní zaslání telefonního čísla, což žena udělala a také ji zaslala požadované informace ke svému bankovnímu účtu a platební kartě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Následně druhý den zjistila, že se nemůže přihlásit na své účty na sociální síti a z bankovního účtu jí odešly peníze. Místo kamarádky se však vyklubal neznámý pachatel, který se za ni jen vydával. „Pachateli hrozí za přečiny neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a přečin podvod trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.