O víkendu řidiči na kluzkých cestách bourali

Foto vše Policie ČR

ŠUMPERSKO, MOHELNICKO – Zimním podmínkám nepřizpůsobili o víkendu svou jízdu 72letý senior na Šumpersku a 23letá řidička na Mohelnicku a se svými auty skončili někde úplně jinde, než zamýšleli. Senior se bohužel zranil a musel na ošetření a vyšetření do nemocnice, havárie mladé ženy se obešla naštěstí bez zranění.

V sobotu 11. prosince dopoledne havaroval mezi Libinou a Václavovem na Šumpersku 72letý senior s vozem Daewoo Matiz. Řidič jel od Libiny na Václavov. Na rovném úseku zasněžené silnice jel příliš rychle, dostal smyk a vyjel mimo silnici do lesa. Nejprve předním kolem narazil do pařezu, což jej vymrštilo, takže se auto otočilo na pravý bok a podvozkem se opřelo o strom. „Řidič při havárii utrpěl zranění, se kterým jej zdravotnická záchranná služba převezla na ošetření a vyšetření do šumperské nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Řidič při dechové zkoušce nenadýchal, škoda na autě byla předběžně odhadnutá na 10 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V neděli 12. prosince kolem jedenadvacáté hodiny havarovala mezi Mohelnicí a Studenou Loučkou 23letá řidička s Land Roverem Discovery. Mladá žena jela ve směru od Mohelnice na Studenou Loučku. Ve stoupání při předjíždění jela příliš rychle, dostala s vozem smyk a vyjela vlevo mimo silnici. Zde narazila do zasněženého svahu a do svodidel. “Při havárii nebyl nikdo zraněn. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté vyloučili dechovou zkouškou,” upřesnila Šafářová. Na autě vznikla škoda asi za 70 tisíc korun a na svodidlech za přibližně 3 tisíce korun.

Havárie Václavov
Havárie Mohelnice