Odtahy vraků vzalo město zgruntu!

PROSTĚJOV – Město Prostějov pokračuje ve snaze očistit ulice města od nepojízdných autovraků. Ze zhruba sedmdesáti vozidel už jich bylo odtaženo čtyřicet tři. Poslední čtyři minulý týden.

Po marné výzvě majitelům byla odstraněna vozidla s propadlou STK za více jak šest měsíců, a to Fiat Punti z ulice Josefa Lady, Volkswagen Golf z parkoviště před nemocnicí, Renault Clio ze sídliště E.Beneše a Fiat Bravo z ulice Dolní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Další odtahy budou pokračovat v lednu 2022. Pracovníkům magistrátu Odboru správy a údržby majetku města se za spolupráce Městské policie Prostějov podařilo při řešení této problematiky dohledat majitele vozidel. V souladu se zákonem O pozemních komunikacích je vozidlo odstaveno na vhodném místě k jeho vyzvednutí provozovatelem vozidla po dobu tří měsíců, poté jej lze po rozhodnutí silničního správního úřadu prodat ve veřejné dražbě.

„Odtažené vozidlo s propadlou STK bude provozovateli vydáno až po uhrazení nákladů na jeho odstranění a odstavení,“ okomentoval složitou problematiku náměstek primátora Jiří Pospíšil.