Na středních školách se testovalo, covid mělo 24 studentů

OLOMOUCKÝ KRAJ – Asi 1750 studentů v pondělí prošlo PCR testováním, které proběhlo na středních školách zřizovaných Olomouckým krajem. Pozitivní test byl zjištěn u 24 z nich. Hejtmanství chce postupně zavést přesnější testy v co největším počtu školských zařízení.

„PCR testy jsou daleko přesnější, než dnes používané antigenní testy. Naší snahou je, abychom měli epidemii covid-19 pod kontrolou a aby se nákaza na školách nekontrolovatelně nešířila,“ vysvětlil Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

První fáze testování se účastnily především školy, kde to bylo organizačně nejjednodušší, tedy ty, kde neprobíhají praxe, neprovozují domovy mládeže a podobně.

„Tento týden jsme PCR testy vyzkoušeli na gymnáziích a obchodních akademiích v Přerově, Prostějově, Olomouci nebo v Litovli. Od ledna bychom chtěli počet zapojených škol navýšit, ale to bude záležet na kapacitách laboratoří. Zde by pomohlo, pokud by vláda umožnila testovat i v jiné dny než jen v pondělí,“ dodal Jakubec.