Zmatený senior v Litovli nevěděl, jak se dostat domů. Pomohli mu strážníci

foto policie-cr.cz

LITOVEL – Na druhou adventní neděli 5. prosince dopoledne si senior z domova seniorů v Litovli vyšel na procházku. Domů se však už nedokázal vrátit, naštěstí se našla dobrá duše, která přivolala na pomoc litovelské strážníky.

V neděli 5. prosince krátce před polednem byla hlídka Městské policie (MP) Litovel upozorněna na zmateného starého muže na ulici Šemberova. Oznamovatel hlídce sdělil, že starý pán je zmatený a neví, jak se dostat domů. Hlídka vyjela na místo, kde našla nejen oznamovatele, ale také zmateného důchodce. Ten hlídce řekl, že si vyšel na procházku za svojí manželkou, ale že on sám nyní bydlí v domově seniorů v Litovli. V domově prý žije jen krátce a na procházce zabloudil. Hlídka jej tedy zavezla do domova seniorů na Opletalově ulici služebním autem a tady jej předala zaměstnancům domova. „Tam se hlídka dozvěděla, že manželka muže již nežije a pán zde bydlí již několik let,“ uvedl strážník Městské policie Litovel Ludvík Opletal. „Pro některé lidi je stáří složité, zvláště, když se dostaví nemoc. Strážníci MP Litovel to dobře chápou a rádi pomohou, aby tito staří lidé mohli dožít důstojně a v bezpečí,“ dodal Opletal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line