OBRAZEM: Zvířátka v Zoo Olomouc vítají sněhovou nadílku

Zasněžená Zoo Olomouc

OLOMOUC – Sněhovou nadílkou zkrásněla i Zoo Olomouc. Pro některá zvířata je toto období vlastní a doslova si ve sněhu lebedí, zvláště pak severská, která se možná domnívají, že by mohlo ještě „přituhnout“ a cítila by se podobně jako ve své domovině.

Na sněhu můžete nicméně vidět pro někoho překvapivě také zvířata, která se se sněhem a zimou běžně nesetkávají. V zoo se však již aklimatizovala natolik, že není nezvyklé spatřit je venku. Jedná se třeba o klokany, či žirafy. „Takto zasněžená zahrada dlouho nebyla. Změnu počasí vítají nejen mnohá zvířata, ale jistě i návštěvníci,“ dodává pamětník a fotograf zoo Milan Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Domovem vlka Hudsonova je okolí Hudsonova zálivu v Kanadě. Na jihu obývá lesy, na severu rozsáhlé pustiny pokryté sněhem a ledem. V zimních měsících v jeho domovině teploty padají až k – 40 stupňům.

Kozorožci kavkazští se během kruté zimy sdružují na slunných svazích, v zimě se velmi těžko dostávají k travinám díky až 35 centimetrů vysoké vrstvě sněhu.

Makaci červenolící si dokáží poradit s rozmanitými teplotami, od -15 stupňů až po teploty termálních pramenů.

Velbloudům dvouhrbým slouží srst jako velmi dobrý tepelný izolant, je doslova mistrovským dílem přírody a zvířata dokáže chránit před mrazy až – 40 stupňů.

Sobi polární žijí všude kolem severního polárního kruhu v Severní Americe na Aljašce a v Kanadě, ve Skandinávii a v části Ruska, v místech, kde teploty mohou sahat až k -50 stupňům.

vlk Hudsonův
kozorožec kavkazský
velbloud dvouhrbý
makak červenolící