Přerov plánuje novoroční ohňostroj

PŘEROV – Přerov vstoupí do nového roku velkolepě. Na scénu se po roce absence opět vrací oblíbený ohňostroj.

Zatímco vánoční program v Přerově kvůli vládním nařízením ztroskotal, s ohňostrojem na Nový rok se zatím počítá. Skončí nouzový stav a pořádání této akce by nemělo nic zhatit. Ohněstrůjce Pavel Novák spustí působivé světelné a zvukové představení úderem 18.00 hodiny, k vidění bude z břehů Bečvy pod hradbami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Poslední rok byl hodně náročný, a proto jsme se s mým týmem rozhodli, že novoroční ohňostroj připravíme ve veselém a optimistickém duchu. A tomu jsme přizpůsobili i hudbu. Ohňostroj bude mít pět hudebních částí – a až na jednu budou všechny rytmické a dynamické. Ta jedna bude zase taková mile nostalgická a pohladí na duši,“ slibuje Pavel Novák. Ohňostroj bude trvat deset minut a má být odpalován ze sedmi pozic, provázet ho bude muzika z osmdesátých a devadesátých let minulého století.

Ohnivé gejzíry, které přivítají nový rok 2022, mohou Přerované sledovat z břehů Bečvy – tak, jako tomu bylo v minulých letech. „V roce 2021 jsme museli ohňostroj kvůli zákazu pořádat tyto akce oželet. Tak doufáme, že tentokrát se uskuteční. Chceme, aby se už lidé zase normálně bavili,“ říká ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.